Tuesday, May 10, 2011

Jaguar C-X75Luxusní auta čím dál tím více využívají k pohonu elektrickou energii a nymí se připojila k tomuto trendu další firma. Jaguar oznámil, že v roce 2013 začne prodávat úplně nový luxusní supersport, ve kterém se navíc dočkáme mnoha prvků z formule 1 a to mnoho luxusních aut nemá. Představen byl tento vůz na autosalonu v Paříži.
S Jaguarem bude na tomto vozu spolupracovat firma Williams, známá především z formule 1, kde však v poslední době zažívá poněkud chudší časy. Williams be se měl podílet na tomto voze hned v několika oblastech. Jsou to především oblasti hybridní technologie pohonu, aerodynamika a speciální komponenty z uhlíkových nanovláken. Tento vůz má ukázat vysokou technologickou úroveň značky Jaguar ve všech ohledech. Toto auto se má stát tím vůbec nejinovativnějším v celé historii značky.

Tento hybridní supersport bude poháněn vcelku běžným benzinovým motorem, který bude doplněn hned dvěma elektromotory. Díky tomu bude dosaženo toho, že bude mít auto celkový výkon zhruba jeden tisíc koní. Z nuly na sto vystřelíte v tom autě pod tři sekundy, maximálka bude víc než 320 km/h. Vhledem k tomu,ž auto bude samozřejmě mít i baterii je možné s ním ujet 50 km pouze na elektřinu.To se možná někomu může zdát málo, ale třeba na každodenní ježdění po městech, na nákup, do kina a podobně to určitě bude stačit.

Auto mělo původně využívat i technologie mikroturbín, ta však ještě není úplně doladěná a tak se dočkáme asi 1,6 motoru, pravděpodobně podobného jaký bude v roce 2013 i ve vozech F1. Ještě dodejme, že název Jaguar C-X75 je pracovní, bude proto velmi pravděpodobně ještě změněn. Jaguar by měl tato luxusní auta vyrobit v počtu asi 250 kusů.

No comments:

Post a Comment